Gniazdka i wtyczki na świecie oraz standardy napięć elektrycznych

2 komentarze

 1. czytelnik napisał(a):

  Proszę o pomoc,jadę do meksyku mam przejściówki do gniazdek lecz co zrobić żeby zwiększyć napięcie potrzebne do europejskich urządzeń?

  GD Star Rating
  loading...
  GD Star Rating
  loading...
 2. admin napisał(a):

  Witam,

  Przede wszystkim proszę sprawdzić napisy na zasilaczach urządzeń, które pan chce w Meksyku podłączać. Z laptopem czy ładowarką do komórki/akumulatorów do aparatu nie powinno być kłopotów gdyż te urządzenia są produkowane na światowe rynki i mogą być podłączane do napięcia sieciowego od 100V do 240V..
  Jeśli jest napis Input „100-240V” to oznacza że takie urządzenie samodzielnie wykryje napęcia w Meksyku czy USA czyli 110V 60Hz i przetworzy na napięcie wyjściowe dla laptopa czy ładowarki.

  Inna sprawa jeśli chodzi o urzadzenie typu golarki, suszarki – niektóre, przeważnie te przeznaczone dla turystów mają przełacznik 110V/220V – w Meksyku czy USA należy przełączyć na 110V a po powrocie do Polski nie zapomnieć przełączyć na 220V.

  I najtrudniejsza sprawa – urządzenie większej mocy żelazka, czajniki (zakładam że nie bierze Pan z sobą telewizora czy wiertarki – takie rzeczy jeśli jedzie się na dłuższy pobyt lepiej po prostu kupić na miejscu) dostępne na rynku polskim na zasilanie 220-240V.

  Nalezy je podłączać za pomocą transformatora lub konwertera obniżającego napięcie. Sa takie na Allegro czy w sieci. Niestety nie mogę polecić żadnego konkretnego sklepu bo nie korzystałem. Ja takie rzeczy kupuję na miejscu z zasilaniem na 110V lub korzystam z hotelowych.

  Pozdrawiamy,
  Zespół Tripolo.pl

  GD Star Rating
  loading...
  GD Star Rating
  loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.