Jak mieć ciągle chłodny napój w gorący dzień i to za darmo!

gorący dzień

Zbliżają się wakacje, a to oznacza, że będzie gorąco , zwłaszcza w podróżach i w czasie wycieczek! Dlatego bardzo ważne jest , żeby dużo pić. Wiadomo, że gdy jest gorąco chętnie każdy napiłby się czegoś chłodnego. Tylko jak spacerując po atrakcyjnych miejscowościach lub terenach mieć ciągle chłodny napój, bez noszenia ze sobą lodówki? Jakie macie sposoby na upał i zimne picie?

My mamy na to sposób, jest bardzo prosty i wymaga tylko przygotowania a praktycznie cały dzień, będziemy się cieszyć chłodnym napojem!

 

Co potrzebujemy ? 

Napoje które lubimy i lodówkę z zamrażalnikiem. Dzień przed kolejnym wypadem wstawiamy do zamrażalnika nasze napoje aż się zamrożą. 

A w dzień wyjścia wyjmujemy je i gotowe. W trakcie gorącego dnia,  napój stopniowo się rozpuszcza i dzięki temu cały czas jest chłodny. Wyobrazcie sobie całodniową jazdę samochodem z takimi napojami!

 Oczywiście dla wymagających smak może być nieco inny (zwłaszcza gazowanych ,  ale takie można schładzać w czasie wycieczki tymi całkowicie zamrożonymi), ale woda i napoje niegazowane  nadają się świetnie.

 

Ostatnim razem będąc  w Wenecji w sierpniu (raczej nie polecam tego miesiąca do zwiedzania Wenecji, żar z nieba) mieliśmy 4 x2 l tak schłodzonego napoju. I cały czas był chłodny, a mimo to go zabrakło 🙁  Co świadczy tylko o tym jak dużo picia potrzebujemy. Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda w praktyce, stosujemy to od lat!    

 

Jeśli się Wam spodobało podzielcie się tym pomysłem z przyjaciółmi na Facebooku lub innych serwisach społecznościowych i życzymy udanych wycieczek, bez przepłacania za schłodzone napoje !  

 

Warto pamiętąć, że przy takiej  butelce  skrapla  się  wilgoć, więc warto mieć je np. w osobnej kieszeni lub plecaku, żeby się nie zrobiła od razu mieszanka z ciastkami 😉  

 

  Jak widać spory zapas się przygotowuje 🙂 a widać też jak wygląda efekt końcowy (to akurat woda w Chorwacji ) zanim zachce Wam się pić akurat odpowiednia ilość się roztopi, a reszta jest nadal zamrożona i czeka na następne łyki. 

 

GD Star Rating
loading...
Jak mieć ciągle chłodny napój w gorący dzień i to za darmo!, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!