Czarnogóra – Boka Kotorska, GALERIA zdjęć z rejsu statkiem wycieczkowym

Boka Kotorska to największa zatoka na Morzu Adriatyckim, położona w północnej części wybrzeża Czarnogóry, blisko granicy z Chorwacją. Z racji tego, że zatoka ta głęboko wcina się w ląd, często nazywana jest fiordem. Jeśli tak to ujmiemy to jest to jedyny w Europie fiord poza Norwegią oraz jedyny w Europie „ciepły” fiord.

Podczas pobytu w Czarnogórze koniecznie trzeba zobaczyć Bokę Kotorską – to jedna z największych atrakcji tego kraju. Obok niewątpliwych walorów krajobrazowych, czekają na nas również atrakcje architektoniczne gdyż wokół Boki Kotorskiej położonych jest wiele starych miast, znajduje się tu również mnóstwo zabytków architektury. Otoczenie Boki Kotorskiej to jedna z najstarszych i najdłużej zamieszkanych części Czarnogóry, w której swego czasu panowali Wenecjanie, Turcy, Austriacy a nawet Hiszpanie. Każda nacja wniosła coś swojego w ten region a klimat poprzednich czasów zachował się do dziś.

SPRAWDŹ JAKIE PRZEWODNIKI O CZARNOGÓRZE SĄ  DOSTĘPNE:


Sprawdź jeszcze tutaj:

By zwiedzić Bokę Kotorską można zaplanować indywidualną wycieczkę lub też skusić się na propozycje licznych biur podróży organizujących wycieczkowe rejsy statkiem po tym jedynym fiordzie południa Europy.

W trakcie wycieczki statkiem po Boce Kotorskiej mamy okazję podziwiać przepiękne widoki a także zwiedzić miasta: Tivat, Herceg Novi, Perast, Kotor.  Mamy też możliwość odwiedzić dwie wysepki położone na przeciw miasta Perast z zabytkowymi kościołami.
Jest też zaplanowany czas na relaks i plażowanie (plaża Żanjice) oraz możliwość zwiedzenia Błękitnej Groty.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Boki Kotorskiej w Czarnogórze.

  • Spacer po Sankt Petersburgu jesienią
GD Star Rating
loading...
Czarnogóra - Boka Kotorska, GALERIA zdjęć z rejsu statkiem wycieczkowym , 8.7 out of 10 based on 7 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!