Argentyna – Wodospady Iguazu – GALERIA zdjęć z wycieczki nad Wodospady Iguazu od strony argentyńskiej

Wodospady Iguazu znajdują się na granicy Brazylii i Argentyny – i te dwa kraje dzielą się dostępem do nich a także zachęcają do zwiedzenia wodospadów ze swojej strony. Najlepiej jednak zwiedzić wodospady po obu stronach granicy ponieważ widoki są inne i tylko zwiedzenie wodospadów z obu stron daje pełny pogląd na ich ogrom.

W tej galerii umieściłem zdjęcia ze strony argentyńskiej. Do argentyńskiej części Wodospadów Iguazu dojedziemy specjalną kolejką torową z otwartymi oknami.

Moim zdaniem argentyńska strona wodospadów ma lepszą infrastrukturę (choć już leciwą) niż brazylijska oraz więcej atrakcji – więcej kładek i możliwości wędrówek od wodospadu do wodospadu. Tu też jest więcej możliwości by skorzystac z szybkich łodzi pontonowych pływających pod wodospadami (my także z takiej możliwości skorzystaliśmy).  

Najlepiej oczywiście zwiedzić obie strony. Moim zdaniem lepiej zacząć zwiedzanie od strony brazylijskiej – z tej strony zobaczymy wodospady nieco zdala ale za to bardziej panoramicznie. Co najmniej jeden pełny dzien trzeba przeznaczyć na stronę brazylijską a jeśli byśmy chcieli popływać łódka lub kajakiem pod wodospadami to należy na to zarezerwować kolejny dzień. Tyle samo należy przeznaczyć na stronę argentyńską. Tutaj mamy więcej możliwości spacerowanie wokół wodospadów. Gardziel Diabła od strony argentyńskiej możemy zobaczyć od samej góry (podejście ponad kilometrową nową kładką bo starą, której ślady jeszcze widać zniosła w 1992 wielka powódź). Widok w dół Gardzieli Diabła – nie do opisania, nawet zdjęcia i filmy nie są do końca w stanie odzwierciedlić widoków. Na to spektakularne widowisko składają się: niezliczona ilość spadającej wody, przeogromny huk (pogadać się tu nie da…) oraz przepiękne tęcze jaki pojawiają się nad wodospadami.

GALERIA zdjęć z argentyńskiej części Wodospadów Iguazu poniżej, zapraszam do odwiedzenia!

  • Wtyczki na świecie

 

 

 

 

 

 

GD Star Rating
loading...
Argentyna - Wodospady Iguazu – GALERIA zdjęć z wycieczki nad Wodospady Iguazu od strony argentyńskiej, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!