Japonia, zamek Himeji-jo. GALERIA zdjęć z wizyty w średniowiecznym zamku z czasów samurajów.

Zamek Himeji-jo jest jednym z najchętniej odwiedzanych zamków w Japonii. Z zewnątrz jest bardzo „fotogeniczny” – zwłaszcza wiosną kiedy wokół jest zielono a dokoła pełno jest kwitnących kwiatów wiśni. Zaliczany jest do „wielkiej trójki” japońskich zamków, którą tworzy wraz z zamkami Matsumoto i Kumamoto.

Zamek Himeji-jo (-jo po japońsku oznacza właśnie zamek) to jedna z najstarszych, świetnie zachowanych do czasów teraźniejszych budowli średniowiecznej Japonii. Inne nazwy zamku to Hakuro-jo lub Shirasagi-jo, co oznacza Zamek Białej Czapli – a to ze względu na charakterystyczną biel ścian zewnętrznych i murów twierdzy.

Zamek Himeji-jo wznosi się tak jak w średniowieczu – na wzgórzu ponad miastem Himeji. Jest doskonale widoczny z miasta a ze wzgórza na którym znajduje się twierdza oraz z wieży zamku zwanej Donjon roztacza się doskonały widok na miasto Himeji i jego okolicę.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zamku Himeji-jo.

  • Okolice miasta Surrabaya w Indonezji
GD Star Rating
loading...
Japonia, zamek Himeji-jo. GALERIA zdjęć z wizyty w średniowiecznym zamku z czasów samurajów., 9.5 out of 10 based on 6 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!