Czarnogóra na wakacje, GALERIA zdjęć z Petrovac

Petrovac leży nad małą zatoczką i otoczony jest skalnymi klifami porośniętymi, bujną zieloną roślinnością. W morzu zaś na przeciw miasteczka, widać skalne wysepki – a na jednej z nich mieści się mała kapliczka. Wysepki można zobaczyć z lądu ale też i z wody – my je opłynęliśmy w zawrotnym tempie na pontonach ciągniętych przez skuter wodny. 

Petrovac nie posiada jakiś spektakularnych zabytków typu historyczne zamki, cerkwie czy monastyry jak np. Budva czy Kotor. Na nadmorskim klifie znajdują się jedynie pozostałości weneckiej twierdzy, w których dziś mieści się elegancka restauracja oraz miejsce pamięci narodowej. Jednakże to zbudowane z kamienia miasteczko ładnie wygląda w całości i jest zadbane (jak w Chorwacji, co nie jest standardem w Czarnogórze niestety) i za dnia a zwłaszcza wieczorem miło spędza się tu czas. Jest sporo restauracji i barów. Byliśmy tam 10 dni i ani razu nie jedliśmy w tej samej restauracji. Codziennie na kolację wybieraliśmy inne miejsce. A i tak mimo dużej ilości turystów nie było problemu ze znalezieniem miejsca do jedzenia.

Zapraszam do odwiedzenia galerii zdjęć z naszego pobytu na czarnogórskim wybrzeżu w Petrovac.  

Miejsca plaża główna nie jest zbyt duża (jak większość plaż w Czarnogórze) i oczywiście nie jest piaszczysta lecz żwirkowa ale jest za to bardzo malowniczo usytuowana w zatoczce. W sezonie na plaży bywa tłoczno i trudno o znalezienie wolnego miejsca dla większej rodziny czy paczki znajomych. Rozwiązaliśmy ten problem wysyłając codziennie rano dzieciaki na plażę z karimatami w celu zajęcia miejsca (rozkłada się karimaty na pustej jeszcze plaży i obkłada kamieniami). Nie zdarzyło się by nam je ktoś później usunął czy nawet przesunął. Karimaty są niezbędne do leżenia na żwirkowej czy kamienistej plaży ale to rzecz jasna w krajach takich jak Chorwacja czy Czarnogóra. Na plaży oraz do kąpieli przydatne (a wręcz konieczne) są buty. Żwirek na plaży bywa bardzo gorący a w wodzie są kamienie – tak czy inaczej bosa stopa nie ma szans. Za to w odróżnieniu do Chorwacji w Czarnogórze nie ma praktycznie jeżowców, których ukłucie jest bardzo bolesne.

GD Star Rating
loading...
Czarnogóra na wakacje, GALERIA zdjęć z Petrovac, 7.9 out of 10 based on 14 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!