Argentyna, Brazylia – Wodospady Iguazu – to trzeba zobaczyć na własne oczy! WYCIECZKA

You may also like...

2 komentarze

 1. admin napisał(a):

  Pytanie od czytelniczki:
  Dzięki za tekst o wodospadach, jest świetny.
  Jak uważacie kiedy najlepiej jest się wybrać aby zwiedzić wodospady? Czy jeśli pojadę tam w lipcu lub sierpniu pogoda będfzie słoneczna a wodospady będą pełne wody (pora sucha- znacznie mniej wody)?
  jaki czas jest najoptymalniejszy jeśli najbardziej liczy się dla nas słoneczna pogoda (bez mgły uniemożliwiającej oglądanie widoków), znośne temperatury max do 28st C oraz oczywiście choć średnia ilość wody spadająca wodospadami 🙂

  GD Star Rating
  loading...
  GD Star Rating
  loading...
 2. admin napisał(a):

  Dzięki za komentarz i pytanie.
  Postaram się podpowiedzieć co nieco choć odpowiedź jest prosta: Wodospady Iguazu można zwiedzać o każdej porze roku – i tak na pewno pozostawią wielkie wrażenie na zwiedzającym – za komentarz można użyc stwierdzenie żony prezydenta USA Roosvelta, która widząc Wodospady Iguazu miała powiedzieć: „biedna Niagara”.
  Wodospady Iguazu położone są na półkuli południowej – zatem pory roku sa tam odwrócone w stosunku do półkuli północnej – czyli kiedy u nas jest lato tam jest zima i odwrotnie.
  Wodospady Iguazu położone są w strefie tropikalnej w dżungli (tropikalny las deszczowy) co oznacza, że jest tam gorąco, parno i często zdarzaja się ulewne deszcze.

  Zatem, podsumowując:
  Podczas południowoamerykańskiego lata, czyli w okresie od grudnia do lutego są tam upały ale i ulewy. Wtedy w wodospadach jest najwięcej wody – co powoduje, że widoki są najbardziej spektakularne ale turyści narażeni są na tropikalne deszcze (obfite ale przelotne). Trzeba koniecznie pamiętać o kurtce przeciwdeszczowej lub płaszczu.
  Radziłbym zarezerwować kilka dni na wodospady – na pewno wtedy da się któregoś dnia zobaczyć wodospady nie narażając się na ulewny deszcz.
  Południowoamerykańska zima to okres od maja do sierpnia. Temperatury sa niższe ale i opadów mniej.
  To tzw. pora sucha. Wtedy jest chłodniej i jest mniej deszczowo – mniej wody w wodospadach ale i mniejsze ryzyko że trafi się na deszcz.

  My byliśmy w październiku – bo tak nam wyszło, że tylko wtedy mogliśmy wziąć urlopy.
  Byliśmy trzy dni – ani razu nie padało, było ciepło a wody w wodospadach pod dostatkiem. Choć jak porównam swoje zdjęcia z innymi zrobionymi w porze deszczowej to rzeczywiście podczas naszego pobytu było mniej wody – ale jak dla nas i tak baaaardzo dużo.
  Pozdrawiam i życzę miłej wyprawy nad Wodospady Iguazu!

  GD Star Rating
  loading...
  GD Star Rating
  loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.