Strony dla: ‘Europa’

Góra krzyży – Litwa – jedyne takie miejsce!

Podczas podróży do Rygi lub wracając z niej do Polski,  można zaplanować trasę   przez okolice miasta SZAWLE,  nie zabierze to dużo więcej czasu (ok 20 min. różnicy z trasą  optymalną) a za to  wówczas można  odwiedzić  bardzo ciekawe miejsce, górę  krzyży. Na zachętę dodam, że jest tam  obecnie ponad 200 tys.  krzyży!   

Austria, Hallstatt – GALERIA zdjęć z miasteczka położonego nad jeziorem w Alpach Salzburskich

Hallstatt to piękne i klimatyczne miasteczko, malowniczo usytuowane nad jeziorem o tej samej nazwie w otoczeniu Alp Salzburskich. Również okolica jest ciekawa i warta odwiedzenie – cały bowiem region zwany Salzkammergut został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czarnogóra na wakacje, GALERIA zdjęć z Petrovac

Petrovac leży nad małą zatoczką i otoczony jest skalnymi klifami porośniętymi, bujną zieloną roślinnością. W morzu zaś na przeciw miasteczka, widać skalne wysepki – a na jednej z nich mieści się mała kapliczka. Wysepki można zobaczyć z lądu ale też i z wody – my je opłynęliśmy w zawrotnym tempie na pontonach ciągniętych przez skuter […]

Czechy – Czeska Szwajcaria – Brama Pravčicka – GALERIA zdjęć

Brama Pravčicka to symbol i najbardziej znana formacja skalna Czeskiej Szwajcarii, uwieczniona na wielu folderach i pocztówkach. Brama Pravčicka jest unikatowym tworem natury i jednocześni największą tego rodzają formacją tj. naturalnym łukiem skalnym w Europie!

Portugalia – wakacje na wybrzeżu Algarve, pobyt w Albufeira – GALERIA zdjęć

Portugalia jest stosunkowo małym krajem na mapie Europy ale bardzo bogatym w zabytki oraz idealnym wręcz kierunkiem na wakacyny wypoczynek. My na swoje wakacje wybraliśmy (i polecamy) południowe wybrzeże Portugalii – zwane Algarve. 

Niemcy, Trier (Trewir) – WYCIECZKA i spacer po najstarszym mieście w Niemczech

Trier (Trewir) to jedno z najstarszych (jeśli nie najstarsze) miast w Niemczech. Początki miasta sięgają czasów rzymskich. Z tego okresu zachowało się sporo zabytków, które dziś stanowią największą atrakcję Trieru. Właściwie nigdzie indziej (poza Rzymem oczywiście) zabytki pochodzące z czasów rzymskich. nie zachowały w tak dobrym stanie jak tu. Może dlatego właśnie Trier nazywany jest […]

Macedonia, Skopje – stolica Macedonii w budowie – WYCIECZKA i GALERIA zdjęć

Dzisiejsze Skopje to miasto w budowie, co widać zwłaszcza w centrum. Macedończycy z rozmachem budują swoją stolicę. Nad rzeką Wardar, tuż przy zabytkowym kamiennym moście powstaje zespół budynków rządowych. Za parę lat może być tu naprawdę ładnie i nowocześnie.

Macedonia, Skopje – zabytki architektury – WYCIECZKA i GALERIA zdjęć

Obecna stolica Republiki Macedonii – Skopje ma wieloletnią historię. Miasto powstało jeszcze w starożytności. Panowali tu Grecy, Rzymianie, Słowianie, Bułgarzy, Serbowie i Turcy. Taka mieszanka narodów i kultur musiała pozostawić po sobie ciekawe zabytki. Niektóre z nich zachowały się do dziś.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!