Portugalia – wakacje na wybrzeżu Algarve, pobyt w Albufeira – GALERIA zdjęć

Portugalia jest stosunkowo małym krajem na mapie Europy ale bardzo bogatym w zabytki oraz idealnym wręcz kierunkiem na wakacyny wypoczynek. My na swoje wakacje wybraliśmy (i polecamy) południowe wybrzeże Portugalii – zwane Algarve

Albufeira. to stara wioska rybacka przystosowana obecnie do pełnienia roli kurortu. Co ważne – nie zmieniono klimatu starego miasteczka poprzez zabudowanie go nowoczesnymi kompleksami hotelowymi. One są i owszem ale w pewnym oddaleniu od Albufeira. Samo miasto zachowało ciekawy układ urbanistyczny, centrum posiada stare kamienne ulice i sporo zabytkowych domów i innych budynków.

Fajnie jest tu zwłaszcza wieczorem kiedy robi się chłodniej a na ulicach jest pełno turystów

Plaża w Albufeira jest bardzo ładna i podobnie jak całe wybrzeże Algarve pełna różnych zadziwiających czasem formacji skalnych.

Podczas pobytu w Albufeira polecam wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeża Algarve. Statki turystyczne nie odpływają z Albufeira lecz z mariny położonej parę kilometrów dalej w miasteczku Vilamoura. W cenie biletu na statek mamy jednak zapewniony dojazd z Albufeira i powrót, także wszystko odbywa się bez problemów. 

Taka całodzienna wyprawa pozwala na podziwianie wybrzeża od strony morza. Płynie się w jedną stronę do punktu zwrotnego, po czym postój na pływanie w morzu i powrót tą samą drogą. Po trasie zwiedza się też jaskinie dostępne tylko od strony morza. Zwiedzanie jaskiń możliwe jest dzięki dwóm łodziom pontonowym z silnikami jakie statek ciągnie za sobą. Przy jaskiniach pasażerowie przesiadają się na łodzie i dalej płyną nimi na zwiedzanie jaskiń. Jest też przewidziany czas na kąpiel w morzu i skoki do morza bezpośrednio ze statku.  

Podczas wycieczki statkiem widać całe wybrzeże Algarve jak na dłoni.

Wzdłuż wybrzeża ciągną się długie piaszczyste plaże, czasem w tle widać kompleksy hotelowe ale czasem plaże te wyglądają na dzikie. Pomiędzy plażami zobaczyć można skalne klify oraz różne dziwne samotne formacje skalne. Pomiędzy skałami co rusz wyłania się piękna zatoczka, w której nierzadko zobaczyć można było samotne jachty. Jednym słowem bardzo nastrojowe i romantyczne widoczki. W końcu nie od parady Algarve nazywane jest najbardziej romantycznym wybrzeżem w Portugalii!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Albufeira oraz wycieczki statkiem wzdłuż wybrzeża Algarve w galerii poniżej.

  • Flagi i inne zdjęcia pomocnicze
GD Star Rating
loading...
Portugalia – wakacje na wybrzeżu Algarve, pobyt w Albufeira – GALERIA zdjęć, 9.0 out of 10 based on 7 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!