Albania – nieznany zakątek Europy. Tirana, Szkodra i Durres – GALERIA zdjęć z Albanii

Albania nie kojarzy się przeciętnemu Europejczykowi ani z kierunkiem na letnie wakacje ani też atrakcjami naturalnymi czy słynnymi zabytkami. Raczej ze słabo rozwiniętą turystyką i brakiem bezpieczeństwa. Ale jednocześnie kraj ten budzi wielką ciekawość turysty jako ostatni, nieodkryty jeszcze do końca kraj Europy (może poza Mołdawią).

Postanowiliśmy sprawdzić jak to jest naprawdę z tą Albanią. Na pierwszy wypad do Albanii zdecydowaliśmy się podczas pobytu na wakacjach w Czarnogórze. Wybraliśmy się na krótki wyjazd do Albanii na 1 dzień, bez noclegu.

Albania nie jest dużym krajem. W trakcie jednodniowej wycieczki udało nam się zwiedzić główne miasta: Shkoder, Durres i stolicę kraju – Tiranę. Z okien autobusu mielismy też okazję podziwiać piękne krajobrazy i nieco lokalnego kolorytu.

Czy było warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Albanii? – w naszej opinii na pewno tak. Choć niewątpliwie była to Albania w pigułce. Żeby naprawdę poznać ten ciekawy i nieznany kraj trzeba tam pojechać na kilka, kilkanaście dni. I trzeba sie śpieszyć, bo za kilka lat Albania będzie już jednym z kolejnych turystycznych rajów, pełnych nowoczesnych kilkugwiazdkowych hoteli i masowej turystyki urlopowej.

Najlepiej sami zobaczcie jak wygląda obecnie Albania – GALERIA zdjęć poniżej.

 

 

GD Star Rating
loading...
Albania – nieznany zakątek Europy. Tirana, Szkodra i Durres - GALERIA zdjęć z Albanii, 10.0 out of 10 based on 5 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!