Brazylia, plaże Rio de Janeiro – WYCIECZKA

Przejdź do strony: 1 2

Rio de Janeiro w Brazylii słynie ze wspaniałych widoków oraz pięknych, piaszczystych plaż z których najpopularniejsza i najsłynniejsza jest oczywiście plaża Copacabana. Atrakcyjne położenie miasta i piękne plaże przyciągają wielu turystów wśród których znaleźliśmy się także i my.

Turystów i plażowiczów jest wielu bo Rio de Janeiro leży w strefie równikowej i przez cały rok jest tu ciepło i słonecznie choć w porze deszczowej pojawiają się oczywiście deszcze i bywają też pochmurne dni.

Najpiękniejsza pogoda jest w Rio w okresie słynnego karnawału – wtedy w mieście i na plażach trwa niekończąca się fiesta. W tym okresie jest jednak najtłoczniej i co za tym idzie – najdrożej a hotele trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Plaże w Rio de Janeiro są newralgiczną częścią miasta. Nawet biznesowe spotkania mogą się na nich odbywać. Niektóre plaże są bardzo blisko centrum, niektóre zaś nieco dalej ale łatwo można do nich dojechać komunikacją miejską lub taksówkami. Przewodniki i inne oficjalne źródła wspominają, że w samym Rio jest ponad 20 plaż. Kilka z nich mieliśmy okazję odwiedzić podczas naszego pobytu – miałem wrażenie, że były to te najładniejsze.

Wiem, że to może dziwnie zabrzmi ale w Rio de Janeiro nie zwiedza się zabytków czy muzeów tylko plaże oraz wzgórza z których widać przepiękną i jedyną w swoim rodzaju panoramę miasta.

mapa plaż w Rio De Janeiro

Zatem zwiedzanie Rio zaczęliśmy od pobytu na plaży Copacabana (Praia de Copacabana). Nie było to trudne ponieważ mieszkaliśmy w hotelu przy samej plaży. Ponadto mieliśmy pokój z balkonem z widokiem na dwupasmową Avenida Atlantica, plażę i Ocean Atlantycki. Pierwszego dnia po przylocie mieliśmy przepiękną pogodę więc wzięliśmy ręczniki i cały dzień (z przerwą na sjestę i lunch) spędziliśmy na plażowaniu i kąpieli i kontemplowaniu widoków. Było nieco tłoczno i głośno bo akurat koło nas rozlokował się sprzedawca lodów, który cały czas zachęcał do ich kupna za pomocą aparatury nagłaśniającej. Musieliśmy się przenieść kilkanaście metrów dalej gdzie już było ciszej.

Plaża Copacabana tętni życiem, co krok pojawiają się sprzedawcy ręczników i innych plażowych gadżetów. Nie są oni jednak na szczęście zbyt nachalni. Copacabana jest rzeczywiście bardzo szeroka i zadbana. Wieczorem paliło się na niej sporo małych ognisk – jak się okazało kolejne pokolenie dzieci-kwiatów w ten sposób kłania się duchowi oceanu.  Codziennie rano Copacabana była sprzątana a piasek zgrabiany był za pomocą specjalnych maszyn co widzieliśmy z balkonu naszego hotelu. Plaża jest oddalona od centrum około 7 km ale dojazd jest łatwy – to informacja dla tych którzy wybiorą hotel poza Copacabaną.

Wstęp na wszystkie opisane plaże Rio de Janeiro jest bezpłatny co czyni je dostępnymi zarówno dla bogatych i biednych, turystów jak i miejscowych. Pełna demokracja plażowa.

Przejdź do strony: 1 2

GD Star Rating
loading...
Brazylia, plaże Rio de Janeiro - WYCIECZKA, 9.7 out of 10 based on 11 ratings

Przejdź do strony: 1 2

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!