Artykuły oznaczone: ‘Australia’

Długa podróż samolotem, zmiana stref czasowych – Jet Lag – jak sobie z nim radzić – PORADA

Jet lag czyli po polsku „zespół nagłej zmiany strefy czasowej” to nic innego jak reakcja naszego organizmu na gwałtowną zmianę strefy czasowej, w której przebywamy. Dodajmy, że to niezbyt komfortowe odczucie potrafiące niestety zepsuć radość z podróży. Jak sobie z tym radzić ? – o tym w artykule.

Jak się zabezpieczyć przed chorobami zakaźnymi w podróżach zagranicznych – PORADA – podstawowe zasady higieny w krajach egzotycznych, szczepionki i leki.

Coraz częściej podróżujemy do krajów egzotycznych, w których klimat i warunki pobytowe są zupełnie inne od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w kraju. Aby podróż czy wymarzone wakacje nie okazały się koszmarem koniecznie trzeba zadbać o ochronę przed przed groźnymi chorobami z jakimi możemy się spotkać w tropikach.

Australia, co zwiedzić i zobaczyć w Melbourne – WYCIECZKA po mieście i okolicach

Melbourne to była stolica Australii a obecnie drugie po Sydney, największe miasto Australii i zarazem stolica stanu Wiktoria. Miasto oprócz swoich własnych atutów jest dobrym punktem wypadowym do znanych atrakcji Australii takich jak zapewniająca przepiękne widoki Great Ocean Road oraz parku narodowego Dwunastu Apostołów. 

Australia, co zwiedzić i zobaczyć w Melbourne – GALERIA zdjęć z miasta

Melbourne zostało założone w 1835 roku i początkowo było małą, spokojną osadą. Dopiero w czasach „Gorączki Złota” przypadajacej na połowę XIX wieku, Melbourne zamieniło się w tętniące życiem miasto. W latach 1901 – 1927 Melbourne było nawet stolicą całej Australii. Obecnie liczy około 4 miliony mieszkańców i rywalizuje z Sydney o miano największego i najbardziej znaczącego […]

Australia, co zwiedzić i zobaczyć w Sydney – WYCIECZKA po mieście i okolicach

Największe miasto Australii – Sydney, malowniczo położone na wschodnim wybrzeżu pomiędzy Pacyfikiem a Górami Błękitnymi ma wiele do zaoferowania dla odwiedzającego go turysty. Bo przecież Sydney to nie tylko znane wszystkim symbole miasta – Opera House i Harbour Bridge.

Australia, co zwiedzić i zobaczyć w Sydney – GALERIA zdjęć z miasta

Największe miasto Australii – Sydney, malowniczo położone na wschodnim wybrzeżu pomiędzy Pacyfikiem a Górami Błękitnymi ma wiele do zaoferowania dla odwiedzającego go turysty. Sydney to nie tylko znane wszystkim symbole miasta – Opera House i Harbour Bridge ale również ciekawe centrum, nadbrzeże i plaże.

Nowa Zelandia, Auckland – WYCIECZKA za miasto na wyspę Waiheke

Całodniowa wycieczka z centrum nowozelandzkiej stolicy biznesu poza miasto na wyspę Waiheke to propozycja dla wszystkich, którzy mieszkają bądź przebywają czasowo w Auckland albo są tu przejazdem i zwiedzili już samo miasto.

Nowa Zelandia, Auckland – GALERIA zdjęć z wyspy Waiheke

Wycieczka na wyspę Waiheke to dla zagonionych mieszkańców Auckland odskocznia od zgiełku miasta i codziennego życia, dla turystów zaś możliwość poznania typowego „country side” czyli nowozelandzkich prowincjonalnych krajobrazów bez udawania się w dalsze rejony tego kraju.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!