Artykuły oznaczone: ‘weekend’

Skopje – stolica Macedonii – WYCIECZKA do Skopje na weekend albo na parę dni – część 2/2

Stolica Macedonii – Skopje nie należy do największych atrakcji turystycznych Europy. Ale warto ją zwiedzić by poczuć klimat Bałkanów, który w tym mieście jest akurat wyjątkowo dobrze odczuwalny. A to za sprawą ciekawej historii tych ziem i samego miasta.

Skopje – stolica Macedonii – WYCIECZKA do Skopje na weekend albo na parę dni – część 1/2

Stolica Macedonii – Skopje nie należy do największych atrakcji turystycznych Europy. Ale warto ją zwiedzić by poczuć klimat Bałkanów, który w tym mieście jest akurat wyjątkowo dobrze odczuwalny. A to za sprawą ciekawej historii tych ziem i samego miasta.

Niemcy, Trier (Trewir) – WYCIECZKA i spacer po najstarszym mieście w Niemczech

Trier (Trewir) to jedno z najstarszych (jeśli nie najstarsze) miast w Niemczech. Początki miasta sięgają czasów rzymskich. Z tego okresu zachowało się sporo zabytków, które dziś stanowią największą atrakcję Trieru. Właściwie nigdzie indziej (poza Rzymem oczywiście) zabytki pochodzące z czasów rzymskich. nie zachowały w tak dobrym stanie jak tu. Może dlatego właśnie Trier nazywany jest […]

Macedonia, Skopje – stolica Macedonii w budowie – WYCIECZKA i GALERIA zdjęć

Dzisiejsze Skopje to miasto w budowie, co widać zwłaszcza w centrum. Macedończycy z rozmachem budują swoją stolicę. Nad rzeką Wardar, tuż przy zabytkowym kamiennym moście powstaje zespół budynków rządowych. Za parę lat może być tu naprawdę ładnie i nowocześnie.

Macedonia, Skopje – zabytki architektury – WYCIECZKA i GALERIA zdjęć

Obecna stolica Republiki Macedonii – Skopje ma wieloletnią historię. Miasto powstało jeszcze w starożytności. Panowali tu Grecy, Rzymianie, Słowianie, Bułgarzy, Serbowie i Turcy. Taka mieszanka narodów i kultur musiała pozostawić po sobie ciekawe zabytki. Niektóre z nich zachowały się do dziś.

Berlin na weekend, na kilka dni, na jeden dzień – atrakcje Berlina w skrócie – WYCIECZKA do Berlina

Berlin, stolica zjednoczonych Niemiec to obecnie jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Miasto pełne jest zabytków dokumentujących jego ciekawą i nierzadko trudną historię. Przez wiele lat było bowiem symbolem tzw. „zimnej wojny” i podziału świata na Wschód i Zachód.

Macedonia, Stare Miasto w Skopje – WYCIECZKA i GALERIA zdjęć

Ze wszystkich bałkańskich stolic tylko w stolicy Macedonii, Skopje zachowała się kompletna, oryginalna zabudowa starego miasta pamiętająca czasy panowania sułtanów i Imperium Osmańskiego. Jeśli więc chcemy w Europie zobaczyć jak wyglądało tureckie miasto z tamtego okresu to trzeba wybrać się właśnie do Skopje.

Madryt – GALERIA zdjęć ze stolicy Królestwa Hiszpanii

„Wieść życie jak w Madrycie” jak mówi stare przysłowie – i kto nie chciałby takiego życia spróbować? Wbrew pozorom dziś jest to zupełnie proste, wystarczy wsiąść w samolot by po paru godzinach bezpośredniego lotu wylądować w stolicy Hiszpanii i samemu sprawdzić jak wygląda życie w Madrycie.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!