Artykuły oznaczone: ‘UNESCO’

Chiny, WYCIECZKA z Pekinu na Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński – to jeden z siedmiu, nowych cudów świata i atrakcja turystyczna znana chyba każdemu. Nic więc dziwnego, że jest on oblegany przez turystów zarówno z Chin jak i zagranicy. Mieliśmy i my okazję zobaczyć Wielki Mur Chiński podczas naszej wizyty w Pekinie.

Czarnogóra, Boka Kotorska – rejs statkiem wycieczkowym połączony ze zwiedzaniem – WYCIECZKA

Boka Kotorska to największa zatoka na Morzu Adriatyckim, położona w północnej części wybrzeża Czarnogóry, blisko granicy z Chorwacją. Z racji tego, że zatoka ta głęboko wcina się w ląd, często nazywana jest fiordem. Jeśli tak to ujmiemy to jest to jedyny w Europie fiord poza Norwegią oraz jedyny w Europie „ciepły” fiord.

Podróż do CHIN – Pekin w kilka dni – WYCIECZKA do stolicy Chin i na Wielki Mur

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej pełna jest pamiątek ze wspaniałej, cesarskiej przeszłości Państwa Środka. Ze względu na liczne zabytki a także bliskość jednego z siedmiu nowych cudów świata – Wielkiego Muru Chińskiego, miasto to jest celem wielu turystów i podróżników.

Chile – WYCIECZKA z Santiago de Chile nad Ocean Spokojny do Valparaiso

Chile kojarzy się wszystkim z wysokimi górami jakim są Andy, Patagonią ze słynnym parkiem narodowym Torres del Paine oraz uważaną za najsuchsze miejsce na świecie pustynią Atacama. Niektórym może jeszcze kojarzyć się z doskonałymi winami, generałem Pinochetem oraz Wyspą Wielkanocną, która oficjalnie należy do Chile.

GALERIA zdjęć z wizyty w Valparaiso, najważniejszym porcie Chile

Valparaiso (hiszp. Valparaíso czyli „rajska dolina”) liczy około ćwierć miliona mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Chile po stolicy kraju Santiago. Jest też ważnym portem nad Oceanem Spokojnym oraz stolicą regionu o tej samej nazwie. W 2003 roku zabytkowe dzielnice miasta Valparaíso zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Chorwacja – nie tylko plaże i Adriatyk – propozycje jednodniowych WYCIECZEK z plaż Dalmacji

Choć niewatpliwie do Chorwacji jeżdzimy po to by wypocząć, zażyć kąpieli w ciepłym Adriatyku i poleniuchować na słonecznych plażach to ten górzysty kraj ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko wypoczynek nad morzem.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!