Artykuły oznaczone: ‘Stany Zjednoczone’

USA, plaże New Jersey – GALERIA zdjęć z Point Pleasant i Seaside Heights

Plaże stanu New Jersey są bardzo popularne zarówno wśród jego mieszkańców jak i gości z innych stanów USA, zwłaszcza sąsiedniego Nowego Jorku. Są jednak znacznie mniej znane wśród turystów przyjeżdżających do USA w porównaniu z plażami Kalifornii czy Florydy. A szkoda, bo warte są odwiedzenia mimo ich dużej „komercjalizacji”.

USA, plaże New Jersey – WYCIECZKA do Point Pleasant i Seaside Heights

Choć ze wszystkich stanów USA to Floryda i Kalifornia kojarzą się najbardziej z plażami i wakacyjną atmosferą, to plaże New Jersey również warte są zauważenia. Zwłaszcza dla tych, którzy przebywając w okolicach Nowego Jorku nie mogą z różnych względów wybrać się na dłuższy odpoczynek do południowych stanów.

USA, Floryda – Miami, ocean, plaża i WYCIECZKA po mieście

Miami, podobnie jak cała Floryda, kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, plażą, ciepłą wodą i ogólnie z wypoczynkiem i wakacjami. Już pierwszego dnia po przylocie z Europy do Miami przekonaliśmy się, że dokładnie tak właśnie jest.

USA, Floryda – WYCIECZKA z Miami do Parku Narodowego Everglades

Park Narodowy Everglades odwiedziliśmy podczas wakacyjnego pobytu na Florydzie. Zwiedzanie Everglades to jedna z najpopularniejszych wycieczek organizowanych z Miami – taka z serii „musisz tam być”. Choć na pozór może się wydawać nieco „oklepaną” atrakcją to jednak warto było się tam wybrać. Czytaj więcej…

USA, Floryda – GALERIA zdjęć z Parku Narodowego Everglades

Park Everglades to bezkresne rozlewiska, szuwary, bagna wsród których gdzieniegdzie widać wysepki porośnięte zieloną roślinnością. To także największy na półkuli północnej obszar lasów namorzynowych wśród których widać też paprocie i palmy. Zapraszam do odwiedzenia galerii zdjęć z tego pięknego zakątka USA. 

USA, Nowy Jork – widoki z Empire State Building

Być w USA i nie zobaczyć Nowego Jorku? Być w Nowym Jorku i nie zobaczyć wieżowców na Manhattanie? Być na Manhattanie i nie wjechać windą na Empire State Building skąd roztacza się przepiękny widok na Nowy York? To tak jakby być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla oraz widoków miasta jakie się z niej […]

Wizy do USA – wymagania, cena, warunki – dla Polaków PORADA

Manhattan i Statua Wolności w Nowym Jorku, Wielki Kanion i Wodospad Niagara, Los Angeles i SanFranciso, park Yellowstone i Arizona, Chicago i Las Vegas, a może Alaska? – to tylko kilka magicznych miejsc, które żeby zobaczyć najpierw trzeba uzyskać amerykańska WIZĘ! Wiza amerykańska –  wniosek, formularze koszty ?

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!