Artykuły oznaczone: ‘Podróże’

Jak mieć ciągle chłodny napój w gorący dzień i to za darmo!

gorący dzień

Zbliżają się wakacje, a to oznacza, że będzie gorąco , zwłaszcza w podróżach i w czasie wycieczek! Dlatego bardzo ważne jest , żeby dużo pić. Wiadomo, że gdy jest gorąco chętnie każdy napiłby się czegoś chłodnego. Tylko jak spacerując po atrakcyjnych miejscowościach lub terenach mieć ciągle chłodny napój, bez noszenia ze sobą lodówki? Jakie macie […]

Długa podróż samolotem, zmiana stref czasowych – Jet Lag – jak sobie z nim radzić – PORADA

Jet lag czyli po polsku „zespół nagłej zmiany strefy czasowej” to nic innego jak reakcja naszego organizmu na gwałtowną zmianę strefy czasowej, w której przebywamy. Dodajmy, że to niezbyt komfortowe odczucie potrafiące niestety zepsuć radość z podróży. Jak sobie z tym radzić ? – o tym w artykule.

Tanie latanie i tanie linie lotnicze – prawdy i mity – na co zwrócić uwagę – PORADA

Czasy kiedy loty samolotem zarezerwowane były tylko dla najbogatszych należą już do przeszłości. Powstanie i rozwój niskokosztowych linii lotniczych umożliwił latanie również pozostałej, mniej zamożniejszej grupie społeczeństwa. Ale nie ma nic za darmo, warto zaznajomić się z drugą stroną medalu przed podjęciem decyzji o rezerwacji i zakupie biletu.

Wizy do Chin – wymagania, cena, warunki dla Polaków – PORADA

Państwo Środka jak nazywa się Chiny to kraj godny odwiedzin chociażby na ponad 1000-letnią historię, zabytki architektury oraz przepiękne naturalne krajobrazy. Żeby urzeczywistnić te marzenia trzeba zaplanować trasę, kupić bilet, znaleźć hotel ale najpierw trzeba uzyskać WIZĘ! Wiza do Chin jak ją  uzyskać,  ile kosztuje?

Indonezja, Jawa – wyprawa na czynny wulkan BROMO z Surrabaya – WYCIECZKA

We wschodniej części indonezyjskiej wyspy Jawa, niedaleko miasta Surrabaya,  znajduje się jeden z najłatwiej dostępnych dla zwykłego turysty czynnych wulkanów. Bromo bo o nim mowa, jest bardzo licznie odwiedzany przez tysiące turystów  z całego świata mimo wydobywających się z niego oparów siarki i ciągłego zagrożenia erupcją.

Wizy do Rosji – wymagania, cena, warunki – dla Polaków PORADA

Rosja jest krajem tak wielkim i tak zróżnicowanym, że każdy podróżnik czy turysta bez problemu znajdzie powód by tam pojechać. Jest wiele do zwiedzenia, począwszy od dużych miast takich jak Sankt Poetersburg czy Moskwa, poprzez góry Kaukaz i Ural aż do Dalekiego Wschodu z Bajkałem, koleją transsyberyjską i Kamczatką. Żeby urzeczywistnić te marzenia trzeba zaplanować […]

Wizy do USA – wymagania, cena, warunki – dla Polaków PORADA

Manhattan i Statua Wolności w Nowym Jorku, Wielki Kanion i Wodospad Niagara, Los Angeles i SanFranciso, park Yellowstone i Arizona, Chicago i Las Vegas, a może Alaska? – to tylko kilka magicznych miejsc, które żeby zobaczyć najpierw trzeba uzyskać amerykańska WIZĘ! Wiza amerykańska –  wniosek, formularze koszty ?

Czego nie wolno przywozić z zagranicznego urlopu by nie stać się przemytnikiem? – PORADA

Co roku na polskich lotniskach celnicy wyłapują setki prób nielegalnego przemytu pamiątek wykonanych po części lub w całości z chronionych zwierząt i roślin. Niejednokrotnie też dochodzi do prób przemytu żywych okazów zwierząt. „Przemytnikami” okazują się najczęściej nieświadomi niczego turyści i urlopowicze. Jak się przed tym ustrzec? – wyjaśnia artykuł. 

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!