Artykuły oznaczone: ‘kościoły’

Chile – WYCIECZKA z Santiago de Chile nad Ocean Spokojny do Valparaiso

Chile kojarzy się wszystkim z wysokimi górami jakim są Andy, Patagonią ze słynnym parkiem narodowym Torres del Paine oraz uważaną za najsuchsze miejsce na świecie pustynią Atacama. Niektórym może jeszcze kojarzyć się z doskonałymi winami, generałem Pinochetem oraz Wyspą Wielkanocną, która oficjalnie należy do Chile.

Helsinki – białe noce i inne atrakcje – WYCIECZKA do stolicy Finlandii

Helsinki to jedna z najmniejszych europejskich stolic. Ale to stosunkowo młode, nadmorskie miasto pełne jest atrakcji dla turystów. Począwszy od tych naturalnych takich jak nadmorskie położenie i możliwość oglądania białych nocy, poprzez ciekawe zabytki aż do licznych restauracji, pubów i klubów nocnych.   

Helsinki – białe noce i inne atrakcje – zimowa GALERIA zdjęć ze stolicy Finlandii

Helsinki mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Choć nie spodziewajmy się tu zalewu zabytków architektury czy drapaczy chmur. Najważniejszym atutem Helsinek moim zdanien jest bowiem ich…zaściankowość. Nie znajdziemy tu typowego dla innych większych aglomeracji zgiełku i pośpiechu, ale za to dużo spokoju. 

Nigeria – najliczniejszy kraj Afryki – GALERIA zdjęć z prowincji

Nazwa państwa – Nigeria, pochodzi od nazwy rzeki Niger przypływającej przez ten kraj i wpadającej do Zatoki Gwinejskiej. Dzisiejsza Nigeria licząca prawie 160 milionów mieszkańców to najliczniejszy kraj Afryki a Lagos to trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto Afryki po Kinszasie i Kairze.

Nigeria – WYCIECZKA do najliczniejszego kraju Afryki – informacje dla turystów i osób wybierających się tam do pracy

Nigeria licząca prawie 160 milionów mieszkańców to najliczniejszy kraj Afryki a Lagos to trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto Afryki po Kinszasie i Kairze. Mimo pięknych plaż i ciekawych krajobrazów, Nigeria nie jest krajem nastawionym na turystykę. Ponadto jest uważana za kraj niebezpieczny i małoprzyjazny, zwłaszcza dla białych turystów.

Litwa – Wilno – zwiedzanie miasta – WYCIECZKA

Kresy, Kresy…część 2. Z dawnych kresów Rzeczpospolitej najłatwiej obecnie odwiedzić jest Litwę.  Można oczywiście skorzystać z jednej z wielu zorganizowanych wycieczek np. popularne są jednodniowe wypady z terenu Pojezierza Mazurskiego ale my wybraliśmy wariant własny – Wilno i Troki tam i z powrotem w cztery dni.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!