USA, plaże New Jersey – GALERIA zdjęć z Point Pleasant i Seaside Heights

Plaże stanu New Jersey są bardzo popularne zarówno wśród jego mieszkańców jak i gości z innych stanów USA, zwłaszcza sąsiedniego Nowego Jorku. Są jednak znacznie mniej znane wśród turystów przyjeżdżających do USA w porównaniu z plażami Kalifornii czy Florydy. A szkoda, bo warte są odwiedzenia mimo ich dużej „komercjalizacji”.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z dwóch ciekawych miejsc w stanie New Jersey jakie mieliśmy okazję odwiedzić podczas naszego wakacyjnego pobytu w USA:

Point Pleasant to miejscowość szczycąca się plażą numer 1 w kategorii „Family Fun Beach”.
Plaża w Point Pleasant jest szeroka i bardzo długa. POdcas naszego pobytu, ze względu na piękną, słoneczną pogodę było na niej sporo ludzi – choć tłoku znanego nam znad Bałtyku nie było.  

Samo miasteczko jest zadbane i pełne odpoczywających turystów choć turystyka koncentruje się właściwie tylko wokół plaży.

Oprócz plażowania, w Point Pleasant można polecić fajny, drewniany deptak zbudowany wzdłuż plaży (boardwalk)  – to kilka kilometrów przyjemnego spaceru. Przy deptaku znajduje się mnóstwo knajpek i rozrywek w amerykańskim stylu: wesołe miasteczka, strzelnice itp. W jednej z knajpek jemy lunch a w innej kupujemy lody, które konsumujemy spacerując po deptaku.    

Kolejny nasz cel to wycieczka na Półwysep Barnegat – na jego mieści się otwarty dla zwiedzających rezerwat przyrody oraz kilka strzeżonych plaż.

Mijamy bramkę (koszt wjazdu to 15USD od samochodu) i wjeżdżamy na teren rezerwatu. Długa prosta i asfaltowa droga kończy się na wydmie, w której jest wykopana wyrwa – a dalej prowadzi piaszczysta droga na plażę. Żeby wjechać na plażę trzeba wykupić dodatkowe zezwolenie (oczym informuje napis), spuścić do połowy powietrze w kołach by mieć szerszy kontakt auta z piaszczystym podłożem – i jazda!

My niestety nie mieliśmy tego pozwolenia więc grzecznie zaparkowaliśmy na ostatnim dostępnym parkingu i dalej poszliśmy pieszo. Jak się okazało sporo Amerykanów korzysta w tym miejscu z odpoczynku na plaży – przy czym nie rozstają się ze swoimi samochodami! Parkują na plaży, rozbijają namioty, grilują i odpoczywają, Fale są tu większe niż w Point Pleasant, przyroda bardziej dzika i naturalna, woda jeszcze bardziej zimna ale piasek przepiękny – biały i drobny. Trochę też wieje jak się po chwili przekonujemy ale to nie przeszkoda by odpocząć wśród szumu fal.

To naprawdę piękne miejsce, szkoda że nie wiedziałem o nim wcześniej, można by zaplanować kilka dni i nocy na wypoczynek na plaży w ten sposób. Sporo jest tu też wędkarzy i biegaczy. Szerzej pobyt w Point Pleasant i Seaside Heights opisałem tu (kliknij tu).

A poniżej dwie galerie zdjęć z tych miejsc.

GD Star Rating
loading...
USA, plaże New Jersey – GALERIA zdjęć z Point Pleasant i Seaside Heights, 10.0 out of 10 based on 21 ratings
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!