Australia – plaże Sydney – WYCIECZKA

Przejdź do strony: 1 2

Do Sydney w Australii najlepiej zaplanować podróż kiedy na północnej półkuli, w tym w Polsce jest zima. Pory roku na południowej półkuli są bowiem odwrócone. Styczeń zaś to w Australii środek lata i tamtejsze wakacje.

Nie ma lepszej możliwości dla tych, którzy mają dość naszej zimy, śniegu, zimna i odśnieżania jak wybrać się w tym czasie na australijskie plaże.

Sydney w Australii jest jednym z najpiękniej położonych miast świata i jednocześnie najchętniej odwiedzanych przez turystów. Jeśli do tego doda się piękna pogodę jaka w Sydney panuje w styczniu oraz piaszczyste plaże i błękitne wody Oceanu Spokojnego (a dokładnie Morza Tasmana) to mamy idealne miejsce na słoneczne wakacje w środku naszej zimy.

W samym Sydney są plaże w okolicach portu ale najpiękniejsze i najpopularniejsze są te oddalone od kilku do kilkudziesięciu kilometrów od centrum miasta i leżące już nad Pacyfikiem. Można się do nich dostać statkiem, promem bądź autobusem jeśli się nie ma swojego lub pożyczonego samochodu (Uwaga – w Australii obowiązuje ruch lewostronny jak w Anglii).

Zapraszam na spacer, kąpiel i plażowanie w Sydney.

Plaża Manly (Manly Beach)

Jest to typowe nadmorskie kąpielisko oblegane latem przez mieszańców Sydney i gości. W weekendy bywa tłoczno. Plaża Manly leży na północ od Sydney. Z centrum Sydney można dostać się do Manly autobusem bądź samochodem ale dla turysty najlepsza będzie podróż promem z Circular Quay w Sydney do Manly Wharf. Promy odchodzą co godzinę a sam rejs trwa około pół godziny. W trakcie rejsu opływa się słynny budynek opery w Sydney (jeden z symboli miasta) i można też podziwiać cała panoramę Sydney. Zwłaszcza w drodze powrotnej wyłaniające się Sydney od strony zatoki robi  wrażenie. Polecam tak zaplanować godziny rejsów by wypłynąć z Sydney rano, cały dzień plażować na plaży w Manly a rejs powrotny mieć o zachodzie słońca. Zatoka i samo Sydney wyglądają przepięknie w promieniach zachodzącego słońca.

W Manly jest też deptak pełen kafejek, restauracji oraz sklepików z pamiątkami i wszystkim co potrzebne na plaże – od ręcznika, poprzez maskę z rurką aż do desek surfingowych i skuterów wodnych.

Jeśli ma się więcej czasu to w Manly można także zwiedzić oceanarium z rekinami (mniejsze niż w Sydney). Z Manly można też pojechać autobusem do punktu widokowego North Head (około 3 km na południe) by zobaczyć panoramę zatoki Sydney oraz przepiękne widoki na port i ocean oraz urwiska skalne.

Australijczycy nie tylko zażywają kąpieli i wylegują się plaży ale także pływają na wszelakim sprzęcie pływającym oraz grają w siatkówkę. Na plaży i deptakach bardzo popularne jest też uprawianie joggingu.

Plaża Bondi (Bondi Beach)

Jest to najbardziej  znana plaża w całej Australii. Uważana jest za najpiękniejszą i najmodniejszą plażę w Sydney. Jej nazwa pochodzi od słowa „boondi” które w języku Aborygenów oznacza hałas wywołany uderzeniem fal. Jest to największa piaszczysta plaża w Sydney a swoim kształtem przypomina bumerang. Jest to bardzo modne miejsce wśród Australijczyków i turystów z innych stron świata. Plaża Bondi jest też, co nie dziwi najbardziej skomercjalizowana i niestety zatłoczona, zwłaszcza w letnie i wakacyjne weekendy. Okoliczne kafejki również są pełne odpoczywających ludzi.

Plaża jest również bardzo popularnym miejscem wśród surferów.

Obserwując tubylców na plaży Bondi można odnieść wrażenie, że Australijczycy bardzo lubią przesiadywanie na plaży, relaks oraz luźną atmosferę wychodzącą również poza plażę aż do okolicznych kafejek.

Plaża Bondi leży na południe od Sydney. Kursuje do niej z centrum Sydney autobus, który podobnie jak i plaża bywa zatłoczony. Nie można na nią niestety dotrzeć promem.

Plaża Coogee (Coogee Beach)

To kolejna bardzo ładna i popularna plaża w okolicach Sydney. Plaża Coogee jest mniejsza niż Manly czy Bondi ale jest również modna i latem pełna ludzi choć już nie tylu co na Bondi. Jest piaszczysta i otoczona jest klifami skalnymi. Tu również są sklepiki i kafejki dla plażowiczów. Plaża Coogee leży na południe od Sydney. Z centrum Sydney dostaniemy się tu autobusem po około 25 minutach jazdy.

Przejdź do strony: 1 2

GD Star Rating
a WordPress rating system
Australia – plaże Sydney – WYCIECZKA, 9.6 out of 10 based on 9 ratings

Przejdź do strony: 1 2

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

Napisz nam co myślisz

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!