Strony dla: ‘Azja’

Japonia, zamek Himeji-jo. GALERIA zdjęć z wizyty w średniowiecznym zamku z czasów samurajów.

Zamek Himeji-jo jest jednym z najchętniej odwiedzanych zamków w Japonii. Z zewnątrz jest bardzo „fotogeniczny” – zwłaszcza wiosną kiedy wokół jest zielono a dokoła pełno jest kwitnących kwiatów wiśni. Zaliczany jest do „wielkiej trójki” japońskich zamków, którą tworzy wraz z zamkami Matsumoto i Kumamoto.

Indonezja, Jawa – wyprawa na wulkan BROMO i okolice Surrabaya – GALERIA

Bromo to wielka atrakcja Indonezji a w szczególności wyspy Jawa. Widok na wulkan o wschodzie Słońca to turystyczna wizytówka tej wyspy. Warto zaplanować wizytę na wulkanie Bromo podczas pobytu w tej części Indonezji, zwłaszcza że wejście na wulkan nie stanowi dużego problemu i nie wymaga ani specjalnego sprzętu ani też super kondycji fizycznej. 

Egipt, Synaj – GALERIA zdjęć z wyprawy na Górę Synaj i do klasztoru św. Katarzyny

Góra Synaj wznosi się na wysokość 2285 m n.p.m. i jest zbudowana z charakterystycznego dla południowego Synaju szaro-czerwonego granitu. W 2002 roku cały ten obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widoki z góry Synaj na otaczający ją masyw górski są przepiękne i bardziej przypominają czerwoną planetę Mars niż Ziemię.

Malezja, Johor Bahru – świątynia ze szkła – GALERIA

Pierwsza szklana, hinduistyczna świątynia na świecie nazywa się Arulmigu Sri Raja Kaliamman Temple i znajduje się w Johor Bahru w Malezji.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!