Strony dla: ‘Ameryka PN’

USA, plaże New Jersey – GALERIA zdjęć z Point Pleasant i Seaside Heights

Plaże stanu New Jersey są bardzo popularne zarówno wśród jego mieszkańców jak i gości z innych stanów USA, zwłaszcza sąsiedniego Nowego Jorku. Są jednak znacznie mniej znane wśród turystów przyjeżdżających do USA w porównaniu z plażami Kalifornii czy Florydy. A szkoda, bo warte są odwiedzenia mimo ich dużej „komercjalizacji”.

USA, Floryda – GALERIA zdjęć z Parku Narodowego Everglades

Park Everglades to bezkresne rozlewiska, szuwary, bagna wsród których gdzieniegdzie widać wysepki porośnięte zieloną roślinnością. To także największy na półkuli północnej obszar lasów namorzynowych wśród których widać też paprocie i palmy. Zapraszam do odwiedzenia galerii zdjęć z tego pięknego zakątka USA. 

USA, Nowy Jork – widoki z Empire State Building

Być w USA i nie zobaczyć Nowego Jorku? Być w Nowym Jorku i nie zobaczyć wieżowców na Manhattanie? Być na Manhattanie i nie wjechać windą na Empire State Building skąd roztacza się przepiękny widok na Nowy York? To tak jakby być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla oraz widoków miasta jakie się z niej […]

Quebec, Kanada – GALERIA zdjęć z najbardziej europejskiego miasta w Ameryce Północnej

Miasto Quebec to stolica prowincji Quebec w Kanadzie i drugie co do wielkości miasto tej prowincji (po Montrealu). Liczy nieco ponad pół miliona mieszkańców i położone jest na skarpie nad rzeką św. Wawrzyńca. To jedno z najstarszych miast w Ameryce Północnej o zabudowie typowej dla Europy. To też francuska enklawa wśród anglojęzycznej Ameryki Północnej.

Spacer po Chicago, USA – GALERIA

Jesienny spacer po Chicago wśród nowoczesnej architektury. Galeria zdjęć przybliża drugie pod względem ilości mieszkańców, po Warszawie, polskie miasto.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!