Strony dla: ‘Afryka’

Safari w Kenii czy w Tanzanii? – GALERIA zdjęć z safari w Tanzanii

Kenia, Tanzania, RPA – to trzy najpopularniejsze kierunki wypraw na safari i podglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ale tak naprawdę kraj, do którego się wybierzemy nie jest najważniejszy lecz to co zobaczymy i przeżyjemy podcza safari, i co uda nam się sfotografować.

Nigeria – najliczniejszy kraj Afryki – GALERIA zdjęć z prowincji

Nazwa państwa – Nigeria, pochodzi od nazwy rzeki Niger przypływającej przez ten kraj i wpadającej do Zatoki Gwinejskiej. Dzisiejsza Nigeria licząca prawie 160 milionów mieszkańców to najliczniejszy kraj Afryki a Lagos to trzecie pod względem ilości mieszkańców miasto Afryki po Kinszasie i Kairze.

Egipt, Synaj – GALERIA zdjęć z wyprawy na Górę Synaj i do klasztoru św. Katarzyny

Góra Synaj wznosi się na wysokość 2285 m n.p.m. i jest zbudowana z charakterystycznego dla południowego Synaju szaro-czerwonego granitu. W 2002 roku cały ten obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widoki z góry Synaj na otaczający ją masyw górski są przepiękne i bardziej przypominają czerwoną planetę Mars niż Ziemię.

Rezerwat Przyrody Suikerbosrand niedaleko Johannesburga, RPA – GALERIA

Suikerbosrand Nature Reserve – to oryginalna nazwa rezerwatu przyrody położonego około godziny jazdy samochodem od Johannesburga w okolicy miasta Heidelberg w prowincji Gauteng w Republice Południowej Afryki.

Meczet Hassana II w Casablance w Maroku – GALERIA

Nocne zwiedzanie Meczetu w Casablance w Maroku. Jest to najnowocześniejszy Meczet na świecie, wyposażony w centralny system ogrzewania podłóg, elektrycznie otwierane drzwi, rozsuwany dach oraz laser wskazujący kierunek na Mekkę. W sali modłów zmieściłaby się katedra Notre Dame czy Bazylika św. Piotra.

UŻYWAMY
COOKIES
Strona używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany w przeglądarce oznacza akceptację. Więcej informacji kliknij!